14 kwietnia 2017

Krajowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej „Letnie Igrzyska Olimpijskie – Rio 2016”

Organizatorzy: Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Podlaski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Białegostosku, Prezydent Suwałk, Prezes Podlaskiej Rady Olimpijskiej i Dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w dwuetapowym Krajowym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej „Letnie Igrzyska Olimpijskie – Rio 2016”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki oraz Wojewody Podlaskiego.

W I etapie Konkursu (internetowym) może wziąć udział maksymalnie 10 uczniów z każdej zarejestrowanej szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej. Zgłoszeń należy dokonywać poprzez stronę internetową: www.kuratorium.bialystok.pl (zakładka AKTUALNOŚCI)  w dniach 24-28 kwietnia 2017r.

Internetowy etap Konkursu odbędzie się w dniach 8-11 maja 2017r., o dokładnym terminie uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową. Zakres wiedzy konkursowej:

szkoły podstawowe

Ok. 30%  – pytań dotyczy ogólnych zasad olimpizmu (ceremoniału i symboliki Igrzysk).

Ok. 70%  – wymaganej wiedzy dotyczy rywalizacji polskich medalistów olimpijskich w Igrzyskach Letnich w Rio w 2016r.

gimnazja

Ok 30% – wymagania jak w szkołach podstawowych, dodatkowo początek/geneza Igrzysk w starożytności.

Ok 70% – wymagania jak w szkołach podstawowych, dodatkowo informacje o wszystkich wynikach i sportowcach polskich podczas Igrzysk w Rio w 2016r.,

szkoły ponadgimnazjalne

Ok. 30% – historia polskiego ruchu olimpijskiego od 1924 roku.

Ok. 70% – podstawowe dane biograficzne polskich uczestników Igrzysk w Rio 2016.

Dwuetapowy Finał Krajowy odbędzie się 5 czerwca 2017 w Białymstoku w Europejskim Centrum Sztuki.

Więcej informacji na temat Konkursu i szczegółowe wymagania z zakresu wiedzy uczestników w załączonym poniżej regulaminie.