7 kwietnia 2022

Konkursy o Św. Janie Pawle II

Szanowni Państwo,

w historii naszej Ojczyzny mamy wielu wybitnych władców, niezłomnych patriotów, ludzi kultury i nauki, oddanych bez reszty naszej ojczyźnie. Stanowią oni przykład i wzór do wychowania młodego pokolenia i umacniania naszej tożsamości. Zawsze zachęcam Państwa do wychowywania w oparciu o  takie postawy i wartości.  Zupełnie wyjątkowym człowiekiem z tego panteonu jest Święty Papież Jan Paweł II, z którym wymodliliśmy odzyskanie niepodległości i utrwaliliśmy jej fundamenty. Niezwykła homilia ze słowami Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi! dodała nam wiary w solidarność i zwycięstwo.

Dokładnie 2 czerwca 1997 roku Papież Jan Paweł II był w gorzowskiej katedrze, gdzie modlił się przy grobie biskupa Wilhelma Pluty, a następnie spotkał się z tysiącami wiernych na placu przy parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski. Mija 25 lat od tego wydarzenia, dlatego w ramach obchodów tej rocznicy pragnę zachęcić Państwa do wykorzystania najbliższego czasu w pracy wychowawczej szkół na wzmocnienie patriotycznych postaw naszych uczniów poprzez udział w proponowanych konkursach, objętych patronatem JE Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego:

1. MIEJSCA PAMIĘCI O ŚW. JANIE PAWLE II W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM (w formie portfolio),
  2. PAMIĘTAMY O ŚW. JANIE PAWLE II (konkurs plastyczny – szkoła podstawowa).

Zachęcam do wykorzystania tej wyjątkowej okazji i zaangażowania nauczycieli oraz uczniów w te inicjatywy.

Pozdrawiam serdecznie –

Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty