6 września 2018

Konkurs „Nie jestem żadną bohaterką”. Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich (1939-1945)

W imieniu Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, do udziału w Konkursie „Nie jestem żadną bohaterką”. Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich (1939-1945). Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o postaci Ireny Sendlerowej oraz dziejach Polski.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym trzyosobowe drużyny przygotowują audycję radiową lub gazetkę szkolną poświęconą tematowi konkursu. Etap drugi – finałowy – zaplanowany jest na 29 listopada 2018 r. w Łodzi. Będzie miał formę turnieju sprawdzającego wiedzę uczestników.

Regulamin ogólnopolskiego konkursu historycznego
Data: 2018-09-06, rozmiar: 75 KB