19 września 2018

Konkurs Narodowego Banku Polskiego na pracę pisemną dla szkół

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w XVII edycji konkursu na pracę pisemną. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Partnerem konkursu jest firma Plagiat.pl.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych. Adresatami pierwszej grupy są uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych i III klas gimnazjów (lub oddziałów gimnazjalnych). Natomiast drugą grupę uczestników stanowią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (z wyłączeniem szkół dla dorosłych).

Tematy prac konkursowych

Temat dla szkół podstawowych i gimnazjów to:

W 1919 r. Sejm RP wprowadził ustawą polską jednostkę monetarną – złotego. Jaką wartość, po niemal 100 latach od ustanowienia, ma dla Ciebie polska waluta?

Temat dla szkół ponadgimnazjalnych to:

190 lat polskiej bankowości centralnej. Jak działalność NBP może przekładać się na twoje finanse osobiste?

Prace konkursowe powinny być przygotowane w języku polskim, o objętości nie mniejszej niż 5 stron i nie większej niż 10 stron formatu A4. Prace mogą zawierać elementy graficzne takie jak np. zdjęcia czy wykresy. Do prac należy załączyć bibliografię. Pozostałe szczegóły dotyczące zasad konkursowych znajdują się w regulaminie na stronie www.nbp.pl/konkursy.

Prace konkursowe (z załącznikami wymaganymi w regulaminie) należy nadsyłać do 16 października 2018 r. (do końca dnia) wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.nbp.pl/konkursy.

Data: 2018-09-19, rozmiar: 360 KB