29 grudnia 2021

Przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń na Konkurs Historyczny „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”

Konkurs Historyczny „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”

Celem turnieju jest ukazanie zbieżności losów Polaków i Węgrów na przestrzeni wieków, przekazywanie kolejnym pokoleniom pamięci o szczególnej bliskości obydwu narodów. Zakres tematyczny konkursu obejmuje stosunki polsko-węgierskie w okresie od XIV wieku do drugiej połowy XV wieku (lata 1320-1444). Turniej adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Organizatorzy przewidzieli dwa etapy Konkursu – szkolny i wojewódzki. Pierwszy z nich odbędzie się 15 marca 2022 r., zaś drugi zaplanowany jest na dzień 6 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenie finalistów i laureatów – 14 kwietnia 2022 r. Gala finałowa – 22 kwietnia 2022 r.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie dokonuje dyrektor szkoły, przesyłając  formularz zgłoszenia na adres mailowy: e.lipowska@ko-gorzow.edu.pl  w nieprzekraczającym terminie do 04 lutego 2022 r.

Jednocześnie informujemy, że Instytut Współpracy Polsko – Węgierskiej im. Wacława Felczaka w Warszawie, jako jeden z Organizatorów Konkursu ufundował bardzo atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe dla laureatów Konkursu oraz ich opiekunów (nauczycieli).

Szczegóły dotyczące konkursu na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/polska-wegry–historia-przyjazni-konkurs-historyczny