22 maja 2019

Konkurs dla szkół podstawowych „Udostępniacze”

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach Programu Dostępność Plus ogłosiło konkurs dla szkół podstawowych „Udostępniacze”. Celem konkursu jest uwrażliwienie i podniesienie świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji (np. seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, osoby z czasowymi urazami) oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy na temat identyfikacji przez uczniów barier w swoim otoczeniu utrudniających codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami i zaproponowaniu sposobu ich uniknięcia. Praca może mieć dowolną formę: plastyczną, zdjęciową lub filmową.

Zgłoszenia szkoły do konkursu można dokonać do 18 czerwca 2019 r.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie udostepniacze.miir.gov.pl oraz w załączonym poniżej pliku.