9 listopada 2021

Konkurs dla dzieci i młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza do udziału w XVIII edycji konkursu dla dzieci i młodzieży o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”.

Organizowany od 17 lat Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” daje uczniom możliwość zastanowienia się nad wartością życia człowieka i jego godnością oraz nad różnymi kwestiami bioetycznymi. Przy okazji uczniowie prezentują swoje różnorodne talenty m.in. pisarskie, malarskie, reżyserskie, aktorskie.

XVIII edycja Konkursu zostanie przeprowadzona w trzech kategoriach wiekowych: kl. IV-VI, klasy VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe oraz rozstrzygnięta w trzech kategoriach:

– literackiej,

– plastycznej,

– multimedialnej.

Termin nasyłania prac mija 31 stycznia 2022 r. Prezentacja wyróżnionych i nagrodzonych prac nastąpi w czasie Gali Finałowej na Jasnej Górze 19 marca 2022 r.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą przy ul. Krowoderskiej 24/1, 31-142 Kraków. Tel. 12 421 08 43.

Arkusz zgłoszeniowy do konkursu oraz regulamin konkursu znajdują się pod poniższym linkiem: