8 maja 2018

Konferencja: „Partnerstwo w kształceniu zawodowym”

Szanowni Państwo

Dyrektorzy lubuskich szkół prowadzących kształcenie zawodowe, Kierownicy szkolenia praktycznego, Pracodawcy, Przedstawiciele organów prowadzących

Lubuski Kurator Oświaty we współpracy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną organizuje konferencję pn. „Partnerstwo w kształceniu zawodowym”.

Odbędzie się ona 21 maja 2018 r. w godzinach 10.00 – 13.45  w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., ul. Fryderyka Chopina 52, 66-400 Gorzów Wielkopolski, budynek nr 5.

Patronat medialny nad konferencją został objęty przez TVP3 Telewizja Polska S.A. Oddział w Gorzowie Wlkp. oraz  Radio Zachód S.A.

REJESTRACJA

Podczas konferencji zostaną przedstawione doświadczenia szkół, pracodawców oraz organów prowadzących w zakresie budowania efektywnego partnerstwa w kształceniu zawodowym.

Serdecznie zapraszamy Dyrektorów lubuskich szkół prowadzących kształcenie zawodowe, Kierowników szkolenia praktycznego, Pracodawców, Przedstawicieli organów prowadzących województwa lubuskiego.

Proszę o potwierdzenie udziału poprzez dokonanie internetowej rejestracji.

Pogram konferencji

Czas Moduł/Tematyka Prelegent
9.00-10.00 Rejestracja uczestników.
10.00 – 11.00 Rozpoczęcie konferencji – Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa
Wystąpienie Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka
Wystąpienie Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej
Wystąpienie Wiceminister Edukacji Narodowej Marzeny Machałek
11.00 – 12.15 Partnerstwo w kształceniu zawodowym
Struktura szkolnictwa zawodowego w województwie lubuskim Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty
Kreowanie współpracy ze szkołami Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Kielec, Prezes Zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
„Zawodowcy w Gorzowie” – współpraca gorzowskich szkół z rynkiem pracy Renata Pliżga, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
Rola mediów w promocji szkolnictwa branżowego Robert Jałowy Dyrektor TVP3

Oddział w Gorzowie Wlkp.

Pracodawca jako nauczyciel Paweł Salamon, Szef Kuchni Restauracji Smolarnia, pracownik Zespołu Szkól Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej-Karamać prowadzący zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego
12.15 – 12.45 Przerwa kawowa

Współpraca pracodawców ze szkołami i innymi instytucjami systemu oświaty

województwa lubuskiego – panel dyskusyjny

Kształtowanie kluczowych umiejętności na rynku pracy ICT Poland Sp. z o. o.
Panel dyskusyjny 1. Branża logistyczna – dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych  w Sulęcinie, przedstawiciel organu prowadzącego, przedstawiciel firmy Maszoński Logistic Sp. z o.o. Sp.k. w Sulęcinie

2. Branża budowlana – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze, przedstawiciel organu prowadzącego, przedstawiciel firmy ABG Sp. z o.o. w Zielonej Górze

3. Branża mechaniczna – dyrektor CKZiU „Elektryk”, przedstawiciel organu prowadzącego, przedstawiciel  firmy Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o w Nowej Soli

13.45 Zakończenie konferencji