15 marca 2019

Konferencja filmoznawcza dla nauczycieli, wychowawców świetlic i bibliotekarzy szkół podstawowych pt. „Edukacja w filmie, edukacja przez film”

Pracownia Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na konferencję filmoznawczą dla nauczycieli, wychowawców świetlic i bibliotekarzy szkół podstawowych pt. „Edukacja w filmie, edukacja przez film”. Konferencja odbędzie się 21 marca 2019 r. (czwartek) w godz. 15.30-18.30 w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3-SP nr 17 w Gorzowie Wlkp., ul. Warszawska 18.

Program:

• Filmoteka Szkolna dla szkół podstawowych – prezentacja nowego zestawu filmów dla młodszych klas SP.
  • Potencjał edukacyjny Festiwalu Ale Kino! oraz Przeglądu OKO KALEJDOSKOPU.
  • Dlaczego warto wykorzystywać film, nawet już w edukacji wczesnoszkolnej?
  • Elementarz młodego kinomana Jadwigi Mostowskiej (2017) – nauczyciel nie jest sam! • Edukacja w filmie, edukacja przez film – różne możliwości wykorzystania filmu.
  • Film jako fuzja mediów – dlaczego film może sprawiać kłopoty (nie tylko) dzieciom.

Prowadzący: Małgorzata Miszczak – Liderka Filmoteki Szkolnej oraz dr Adam Domalewski – Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej.

Zgłoszenia drogą elektroniczną na adres gosiamisz@poczta.onet.pl lub telefonicznie 606 296 877

Udział w konferencji jest bezpłatny.