12 września 2017

„Jak uczyć o energii jądrowej” – bezpłatne szkolenie

min energiiW imieniu Ministerstwa Energii oraz Wydziałów Chemii i Biologii Uniwersytetu Warszawskiego zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla nauczycieli fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody i wychowania do bezpieczeństwa oraz doradców metodycznych dotyczące energetyki jądrowej.

W trakcie szkolenia zostaną przekazane nauczycielom materiały edukacyjne
(gry edukacyjne dla młodzieży, scenariusze lekcji i propozycje zadań) służące do realizacji zagadnień z nowej podstawy programowej.

Po zakończeniu szkolenia, wszystkie zaprezentowane narzędzia zostaną bezpłatnie przekazane nauczycielom, którzy będą mogli je wykorzystywać w swojej codziennej pracy z uczniami.

Nauczyciele otrzymają także pakiet edu-box pt.: Jak uczyć o energii jądrowej, dzięki któremu wszyscy nauczyciele ze szkoły będą mogli przeprowadzić ćwiczenia i eksperymenty dotyczące historii promieniotwórczości, ćwiczenia modelujące i symulujące zagadnienia związane z energetyką jądrową oraz eksperymenty symulujące proces rozczepienia jądra atomowego i proces nukleosyntezy. W skład pakietu edu-box wejdzie m.in. urządzenie do detekcji promieniowania jądrowego do zastosowań edukacyjnych oraz aplikacje na telefony typu smartfon.

Bezpłatne szkolenia odbędą się w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego mieszczącego się przy ulicy ul. Żwirki i Wigury 101 w Warszawie dnia 25 września 2017 r.

Początek szkolenia godzina 10:00, koniec około godziny 16:30.

Rekrutację na szkolenia rozpoczyna się 5 września 2017 r. o godzinie 8:00. Każdy zgłaszający się nauczyciel otrzyma potwierdzenie rejestracji.

Rejestracji dokonać będzie można wysyłając pobrany ze strony http://www.biol.uw.edu.pl/pl/popularyzacja/jak-uczyc-o-energetyce-jadrowej formularz  na adres mailowy: poznajatom@biol.uw.edu.pl.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (10 miejsc na województwo) decydować będzie data zgłoszenia. Planowana jest także lista rezerwowa dla osób, które zgłoszą się w późniejszym terminie.

W razie pytań proszę kontaktować się z centrum informacyjnym: tel. 574 617 512,
e-mail: poznajatom@biol.uw.edu.pl.

Data: 2017-09-12, rozmiar: 397 KB
Data: 2017-09-12, rozmiar: 279 KB