9 stycznia 2018

IX Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Literacki

W imieniu Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu zapraszamy do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim. Tematem konkursu mają być wspomnienia członków rodziny – przodków i ich wkład w odzyskanie niepodległości przez Polskę oraz wywołanie dumy z dokonań przodków i ambicji kontynuowania tych tradycji przez młode pokolenie, a także kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych u młodzieży. Wskazanie stosunku aliantów do byłych żołnierzy generała Andersa – rozproszonych po całym świecie oraz ich losy. Ukazanie losów byłych żołnierzy ZWZ, WIN, BCH, AK w powojennej Polsce.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:

– dla uczniów klas szóstych i siódmych szkół podstawowych,

– dla uczniów drugich i trzecich klas gimnazjalnych,

– dla uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych.

Prace należy przesłać na adres Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego, ul. Słowackiego 48, 47-400 Racibórz w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 maja 2018 r.

Załącznik do regulaminu.
Data: 2018-01-09, rozmiar: 56 KB