28 września 2022

IV edycja EduPak Polska

FUNDACJA EDUKACJA DLA PRZYSZŁOŚCI „ZIELONY MOTYL” wraz  z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu ruszają z IV edycją projektu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska. Odbędzie się on w nowej, cyfrowej oraz po raz pierwszy ogólnopolskiej formule. Działania, które podejmowane są w zakresie ekologii i segregacji oraz edukacji w tym zakresie idą w doskonałej harmonii z inicjatywą konkursu, która z edycji na edycję ma coraz większa liczbę uczestników. Co ważne, odbędzie się ona w trakcie trwania Międzynarodowego Roku Szkła ogłoszonego przez UNESCO, który jest obecnie obchodzony.

 

W tym roku EduPak Polska składa z dwóch etapów:

 

I etap to praca Nauczycieli z uczniami i ogłoszenie KONKURSU na dedykowanych spotkaniach i lekcjach przewidzianych w programie nauczania w oparciu o stworzony przez EduPak pakiet materiałów merytorycznych, swoiste szklane kompendium wiedzy, skonsultowane z pedagogami, chemikami i specjalistami w zakresie produkcji szkła i opakowań szklanych pod nazwą „Szklana Lekcja”. Efektem i zwieńczeniem pracy nauczycieli i uczniów będą ich cyfrowe prace, które napłyną z całego kraju od:

– Przedszkolaków

– Uczniów szkół podstawowych (trzy grupy wiekowe)

– Uczniów szkół ponadpodstawowych

 

II etap to ekspozycja prac konkursowych podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz uroczyste wręczenie nagród.

 

Hasłem przewodnim jest: „Czym skorupka za młodu…”, dlatego, że to w dzieciach i młodzieży tkwi potencjał, który sprawi, że jest nadzieja na przyszłość, a zmiana nawyków w zakresie szacunku do otaczającego nas świata będą w ich umysłach zajmować należyte miejsce.

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/edupakpolska

 

Załączniki

Tekst_piosenki
Data: 2022-09-28, rozmiar: 15 KB
Regulamin_IV edycja EduPak 2022_2023_12.08
Data: 2022-09-28, rozmiar: 138 KB