7 września 2021

„Integracja malowana dźwiękiem”. 14 edycja Festiwalu Piosenki.

Do 20 września można przesyłać zgłoszenia do 14 edycji Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Formularz jest dostępny na nowej stronie internetowej, która powstała dzięki dofinansowaniu Województwa Małopolskiego. Warsztaty i koncerty zaplanowano na koniec października. Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy.

Podobnie, jak w latach poprzednich są trzy kategorie: integracyjny duet muzyczny, zespół
i kabaret.  Kwalifikacje odbywają się na podstawie nadesłanych nagrań wideo, następnie uczestnicy są łączeni w tzw. integracyjne duety muzyczne (osoba niepełnosprawna – zdrowy rówieśnik). Podczas warsztatów, w parach, uczestnicy przygotowują wspólnie piosenkę, którą trzeciego dnia festiwalu prezentują na przesłuchaniach konkursowych z udziałem publiczności. Występują także zespoły i kabarety.

Szczegóły określa regulamin dostępny na stronie internetowej organizatora www.festiwal.bochnia.pl. Uczestnikom od kilku lat akompaniuje Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Adama Jarzmika. Przesłuchania konkursowe i koncerty poprzedzają dwudniowe warsztaty prowadzone przez znakomitych polskich artystów.

Partnerem Festiwalu jest Województwo Małopolskie. Wydarzenie jest dofinansowane
ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.