menu główne

banner wypoczynek
banner edu. war. dod.
banner dg edukacja
Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”. Drukuj
Autor: Alicja Górska
czwartek, 15 września 2016 14:50

widzisz reagujZarząd Województwa Lubuskiego ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnychmi ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”. Jest to III edycja, a jej współorganizatorami są: Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Celem konkursu jest promowanie właściwych postaw mieszkańców województwa lubuskiego w szczególności ludzi młodych, którzy - z różnych powodów - nie mają odwagi, aby reagować w sytuacjach, kiedy są świadkami zakupu i spożywania napojów alkoholowych przez osoby niepełnoletnie.

Wiodącym tematem III edycji konkursu „Widzisz Nie zgadzaj się! REAGUJ!” jest uświadomienie   ludziom młodym, iż ich postawa ma nie tylko wpływ na ich własne bezpieczeństwo i zdrowie, ale również może wpłynąć na zachowania i zmianę postaw sprzedawców alkoholu oraz osób niepełnoletnich kupujących i spożywających alkohol.

Zadaniem uczestników Konkursu w kategorii - szkoły gimnazjalne - jest wykonanie plakatu w formacie A-3, z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych lub web plakatu w zapisie jpg z wykorzystaniem technik grafiki komputerowej.

Zadaniem uczestników konkursu w kategorii - szkoły ponadgimnazjalne - jest przygotowanie maksymalnie 3 minutowej pracy w dowolnej formie np. filmu, spotu, clipu, utrwalonej na jednym nośniku cyfrowym (CD lub DVD) w pliku avi. Prace w kategorii szkół ponadgimnazjalnych powinny zostać zamieszczona przez autorów w jednym z popularnych internetowych serwisów filmowych, np. Youtube, Facebook, Wrzuta, itp. bądź innych stronach www. Ponadto w formularzu karty zgłoszeniowej powinien zostać umieszczony link umożliwiający jej wyświetlenie.

Prace należy przesłać lub dostarczyć do Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra, od dnia ogłoszenia na stronie internetowej www.lubuskie.pl do 15 listopada 2016 r. włącznie (decyduje data stempla pocztowego). Na kopercie musi być dopisek „Praca na konkurs Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”.

Autorzy najlepszych prac w kategorii szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych otrzymają indywidualne nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu zawarte są w Regulaminie stanowiącym załącznik do Uchwały Nr 129/1671/16 Zarządu Województwa Lubuskiego z dnia 7 września 2016 roku w sprawie ogłoszenia konkursu.

Załączniki:

Załącznik nr 1 do Regulaminu