13 grudnia 2022

III edycja programu „Złote Szkoły NBP”

Departament Edukacji i Wydawnictw Narodowego Banku Polskiego zaprasza wszystkie szkoły w Polsce do udziału w trzeciej edycji programu „Zlote Szkoły NBP”, którego temat przewodni to: „Poznajemy bank centralny”.

Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe będą ubiegać się o zaszczytny tytuł Złotej Szkoły NBP oraz 126 nagród. Program popularyzuje wiedzę ekonomiczną w szkołach, integruje nauczycieli i uczniów oraz rozwija kluczowe kompetencje społeczne. Długofalowym celem programu jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Złotych Szkół NBP skupiającej liderów edukacji ekonomicznej. Dzięki programowi przeprowadzono w szkołach ponad 8500 różnorodnych aktywności edukacyjnych, w których wzięło udział ponad 250 000 uczestników. Po dwóch edycjach programu 385 szkół może poszczycić się tytułem „Złotej Szkoły NBP”. Przed szkołami są do wykonania trzy zadania edukacyjne poświęcone tematowi edycji: lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztat uczniowski. Tytuł „Złotej Szkoły NBP” otrzymają szkoły, które zdobędą najwyższą punktację za wykonanie wszystkich zadań. Nagrody pieniężne otrzyma 126 najlepszych szkół z tytułem „Złota Szkoła NBP” III edycji.

Rejestracja szkół trwa do 27 marca 2023 r. Wyniki edycji zostaną ogłoszone w maju 2023 r. Regulamin i wszystkie szczegóły dotyczące III edycji programu Złote Szkoły NBP znajdują się na www.nbp.pl/zloteszkoly, natomiast rejestracja do programu jest możliwa na platformie https://zloteszkoly.nbp.pl/.

Załączniki

plakat-WEB
Data: 2022-12-13, rozmiar: 196 KB
folder-WEB
Data: 2022-12-13, rozmiar: 6 MB