8 listopada 2022

II edycja konkursu historycznego „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”

„Polska-Węgry – Historia Przyjaźni” to konkurs historyczny organizowany przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Konkurs skierowany jest do uczniów publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy historycznej o stosunkach polsko-węgierskich i promowanie postaci zasłużonych dla obu krajów. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki.

Organizatorzy przewidzieli dwa etapy Konkursu – szkolny i wojewódzki. Pierwszy z nich odbędzie się 15 marca 2023 r., zaś drugi zaplanowany jest na dzień 4 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenie finalistów i laureatów – 18 kwietnia 2023 r.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie dokonuje dyrektor szkoły, przesyłając  formularz zgłoszenia na adres mailowy: e.lipowska@ko-gorzow.edu.pl  w nieprzekraczającym terminie do 17 stycznia 2023 r.

Jednocześnie informujemy, że Instytut Współpracy Polsko – Węgierskiej im. Wacława Felczaka w Warszawie, jako jeden z Organizatorów Konkursu ufundował bardzo atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe dla laureatów Konkursu oraz ich opiekunów (nauczycieli).

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ii-edycja-konkursu-historycznego-polska-wegry–historia-przyjazni

Data: 2022-11-08, rozmiar: 12 KB
Regulamin Konkursu -4.11 2022