20 kwietnia 2017

I Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Solidarność Walcząca 1982-1990”

Stowarzyszenie „Solidarność Walcząca” zachęca uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Solidarność Walcząca 1982-1990”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Pamięci Narodowej, NBP, Polskie Radio, TVP Historia, DIAK, Solidarność” Dolny Śląsk, REN, Ośrodek Pamięć i Przyszłość, TVP 3 Wrocław i Gazeta Obywatelska.

Uczniowie mogą zgłaszać się do udziału w dwóch konkursowych kategoriach:

• I kategoria – gimnazja. Konkurs o charakterze plastycznym, forma prac dowolna,
  • II kategoria – szkoły  ponadgimnazjalne. Konkurs o charakterze multimedialnym. Prace w postaci filmu, nagrania audio – maksymalnie 5 minut, prezentacje w Power Poincie – do 30 slajdów.

Prace plastyczne należy przesłać pocztą na adres Organizatora Konkursu (podany w załączonym poniżej regulaminie), prace multimedialne można przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej: swkonkurs@wp.pl, do dnia 15 maja 2017r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone  publicznie podczas uroczystego wręczania nagród i wyróżnień oraz na stronie internetowej SW i w Gazecie Obywatelskiej: http://nowa.gazetaobywatelska.info/. Finał konkursu odbędzie się 10 czerwca o godz. 10.00 w Centrum Historii „Zajezdnia” we Wrocławiu. Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu.

Data: 2017-04-20, rozmiar: 283 KB