6 lipca 2017

Finały Wojewódzkie Ogólnopolskich Turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Zakończyła się tegoroczna edycja Finałów Wojewódzkich Turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Informujemy, iż w roku 2017 na terenie woj. lubuskiego odbyły się następujące eliminacje turniejów:
– 17 maja 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka we Wschowie odbył się 10. Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. W Finałach brały udział dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Łącznie w Turnieju wzięło udział 36 uczniów. I MIEJSCE W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH ZAJĄŁ SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY WE WSCHOWIE, który w dniach 29-31 maja 2017 r. w Mikluszowicach brał udział w Finale Ogólnopolskim.

– 19 maja 2017 roku w Zespole Szkół nr 3 w Sulechowie odbył się 40. Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla Szkół Podstawowych. W Finale wzięło udział 14 drużyn 4 osobowych. I MIEJSCE PO SPORTOWEJ RYWALIZACJI PRZYPADŁO SZKOLE PODSTAWOWEJ W NOWYM KRAMSKU, która pojechała na Finał Ogólnopolski, który odbył się w Niedzicy w dniach 12-14 czerwca 2017 r.

– 23 maja 2017 roku na Torze Kartingowym WallraV w Starym Kisielinie odbył się 21. Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W Finale udział wzięło 5 drużyn 3 osobowych. I MIEJSCE WYWALCZYŁ ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LUBSKU, który w Finale Ogólnopolskim rywalizował z najlepszymi drużynami w Polsce na Torze „Poznań” w dniach 6-7 czerwca.

– 19 maja 2017 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku odbył się 40. Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla Szkół Gimnazjalnych. W Finale wzięło udział 16 drużyn 3 osobowych. I MIEJSCE ZAJĘŁO PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. KRZYSZTOFA ŻEGOWSKIEGO W BABIMOŚCIE, które zmierzył się w Niedzicy w dniach 12-14 czerwca w Niedzicy z laureatami z całej Polski.

Turnieje zorganizowane zostały przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Zielonej Górze z pomocą Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej,  Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim, Lubuskiego Kuratora Oświaty, Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Gminy Czerwieńsk, Miasta Sulechów, Starostwa Powiatowego we Wschowie, klubu WallraV Racing Club, Firmy Motul oraz Dirtbike.pl .

Wszystkim wspierającym nasze działania dla poprawy bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym serdecznie dziękujemy.