9 marca 2015

Finał Lubuskiego Konkursu BwRD W Europie jeździmy bezpiecznie

W sobotę  7 marca 2015 r. zakończyliśmy XII edycję Konkursu. Tym razem etap wojewódzki odbył się w Szkole Podstawowej w Zawadzie. Dziękujemy pracownikom szkoły za dobre przyjęcie. Do etapu wojewódzkiego mogło przystąpić szesnaście drużyn, ponieważ wyniki uzyskane w eliminacjach rejonowych nie odbiegały od siebie w znaczący sposób.

Wyniki rywalizacji

alt

Porównanie wyników z wynikami z lat ubiegłych pozwala sądzić, że przygotowanie uczniów jest coraz lepsze – zwiększa się grupa dobrych szkół, co świadczy o jakości pracy nauczycieli. Mamy nadzieję, że grupa dobrych szkół będzie się rozszerzać.

Ciekawa jest analiza statystyki odpowiedzi na pytania testowe zamieszczona w tabeli poniżej (dane w % poprawnych odpowiedzi).

alt

Dzieci odpowiadały na wysokim poziomie. Pierwszy raz zauważyliśmy, że poziom odpowiedzi na wszystkie pytania przekroczył 56 %. To bardzo dobrze rokuje. Jest też sporo pytań, które nie sprawiły żadnych problemów. Warto zauważyć uczniów, którzy bezbłędnie rozwiązali test:

alt

Za nami już dwanaście lat spotkań z nauczycielami i ich drużynami, eliminacji szkolnych, rejonowych, finałów. W międzyczasie pojawiło się bardzo dużo nowych szkół, które dotąd nie startowały. Szczególnie cieszy nas udział i wyniki szkół objętych projektem Wszystkie szkoły przygotowują bezpiecznych rowerzystów. Zachęcamy nauczycieli do zgłaszania się do udziału w tym projekcie. Jak zawsze oczekujemy na wnioski ewaluacyjne. W związku z zainteresowaniem dotyczącym użytych w teście pytań, dołączamy odpowiedni plik.

Test