26 kwietnia 2017

Filmy edukacyjno – informacyjne dotyczące wyborów samorządowych

W związku z organizowanym przez Państwową Komisję Wyborczą Konkursem Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” przeznaczonym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego celem było upowszechnienie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym Państwowa Komisja Wyborcza udostępniła na stronie internetowej zbiór filmów edukacyjno – informacyjnych dotyczących wyborów samorządowych, które mogą być wykorzystane na lekcjach wiedzy o społeczeństwie.

Filmy mają za zadanie wyjaśnić jak oddać ważny głos, jak głosy przeliczane są na mandaty i jak zgłaszać nieprawidłowości, które mogą się wydarzyć podczas aktu głosowania. Przypominają także, jakie zadania mają samorządy oraz jak działa system informatyczny, wspierający organy wyborcze.

Filmy dostępne są pod poniższym adresem: