20 lutego 2023

Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

Do 25 marca można przesyłać zgłoszenia do udziału w 16. Małopolskim Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej wydarzenia. Warsztaty i koncerty zaplanowano w dniach 23 – 25 maja 2023 roku.

Kwalifikacje, jak co roku odbywać się będą na podstawie nadesłanych nagrań wideo, następnie uczestnicy zostaną połączeni w tzw. integracyjne duety muzyczne (osoba niepełnosprawna – zdrowy rówieśnik). Podczas dwudniowych warsztatów, już w parach wykonawcy będą przygotowywali wspólną piosenkę, którą trzeciego dnia festiwalu zaprezentują na przesłuchaniach konkursowych z udziałem publiczności. Wystąpią także zespoły i kabarety.

Szczegóły festiwalu określa regulamin dostępny na stronie internetowej organizatora www.festiwal.bochnia.pl <==. Uczestnikom, jak co roku, akompaniować będzie Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Adama Jarzmika. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny.

Festiwal „Integracja malowana dźwiękiem” powstał w 2008 roku. Początkowo było to wydarzenie artystyczne obejmujące zasięgiem województwo małopolskie. Z biegiem lat zgłoszenia zaczęły spływać z całej Polski oraz zagranicy. Kopia festiwalu powstała w Saarlouis (Niemcy).

Jak wyglądały próby, warsztaty i przesłuchania konkursowe? To wszystko można zobaczyć w reportażach i materiałach emitowanych w programach informacyjnych. Wszystko jest dostępne w zakładce „media” na stronie: www.festiwal.bochnia.pl <==.