4 października 2017

„Dziecko z cukrzycą w placówce oświatowej” – szkolenie dla wychowawców przedszkoli i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Szanowni Państwo

Zapraszamy serdecznie na szkolenie pod nazwą „Dziecko z cukrzycą w placówce oświatowej” – szkolenie dla wychowawców przedszkoli  i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w  ramach  projektu opracowanego przez Ministerstwo Zdrowia, które odbędzie się dnia 14 listopada 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzinie ul. Park Chopina 1, w godz. 10.00-14.00.

Rejestracja na stronie ko-gorzow.edu.pl/konferencje

Szkolenie jest adresowane dla wychowawców przedszkoli i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej
z terenu województwa lubuskiego.

Organizatorem szkolenia jest Lubuski Urząd Wojewódzki i Kuratorium Oświat w Gorzowie Wielkopolskim.

Szkolenie poprowadzi Pani dr n. med. Małgorzata Urbańska – Kocińska, która pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

Efektem szkolenia będzie przekazanie wiedzy oraz przygotowanie wychowawców przedszkoli
i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do sprawowania opieki nad uczniem z cukrzycą. Szkolenie wzmocni kompetencje tych pracowników w zakresie zapewnienia dzieciom z cukrzycą właściwych warunków pobytu w przedszkolu i szkole. Efektem długofalowym szkolenia będzie zapewnienie dzieciom z cukrzycą uczęszczającym do szkół harmonijnego rozwoju, w tym rozwoju umiejętności społecznych kształtowanych w grupie rówieśniczej. Ważnym elementem szkolenia będzie wskazanie możliwości i zasad współpracy pracowników oświaty z rodziną dziecka oraz pracownikami ochrony zdrowia, warunkujące kompleksowe wsparcie rozwoju dziecka.

Poniżej zamieszczamy ramowy program szkolenia.

Szkolenie dla uczestników  jest nieodpłatne. Organizatorzy szkolenia nie pokrywają kosztów podróży uczestników.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy zgłosić swój udział rejestrując się pod poniższym linkiem. Ilość miejsc ograniczona.

Rejestracja będzie aktywna do 10 listopada 2017 r. do godz. 15.00.

ko-gorzow.edu.pl/konferencje

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA cukrzyca 2017