23 grudnia 2020

Dyktando zimowe – sposób na nudę w czasie ferii

Serwis www.dyktanda.pl zaprasza do wzięcia udziału w Dyktandzie Zimowym, które organizowane będzie na przełomie grudnia i stycznia, w okresie świątecznej i zimowej przerwy w szkołach.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom szkół oraz dorosłym, rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy. Do tego dodano szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody.

Konkurs rozpocznie się równocześnie ze startem przerwy świątecznej w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą sukcesywnie publikowane kolejne dyktanda konkursowe.

W sumie przewidziano ich 100! Za uzupełnienie każdego z dyktand konkursowych uczestnik otrzyma punkty. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda – im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wskaże laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną książki od sponsorów. Organizator zadbał o to, aby nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Popularność serwisu jednoznacznie pokazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się w całości przez internet, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w serwisie Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe