30 sierpnia 2021

Dofinansowanie wycieczek szkolnych „Poznaj Polskę”

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół,

27 sierpnia 2021 r. rusza przedsięwzięcie pod nazwą „Poznaj Polskę”. W ramach programu organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży mogą ubiegać się o 80% dofinansowanie wycieczek szkolnych.

Program przewiduje organizowane wycieczek w trzech grupach wiekowych: uczniowie klas I-III, IV-VII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W pilotażowej edycji programu „Poznaj Polskę” zaproponowano plany wycieczek obejmujące cztery obszary edukacyjne: Śladami Polskiego Państwa Podziemnego, Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kultura i dziedzictwo narodowe, Największe osiągnięcia polskiej nauki, których realizacja uwzględniają konkretne punkty edukacyjne.

Nabór wniosków o dofinansowanie startuje 6 września 2021 r. i będzie prowadzony w trybie ciągłym do 30 września 2021 r. lub do wyczerpania środków finansowych – decyduje data złożenia wniosku o dofinansowanie wycieczki.

Szczegóły na temat przedsięwzięcia znajdują się na stronie MEiN pod linkiem:

Wykaz punktów edukacyjnych dla KLAS IV-VIII szkół podstawowych

Wykaz punktów edukacyjnych dla KLAS I-III szkół podstawowych

Wykaz punktów edukacyjnych dla szkół ponadpodstawowych