29 czerwca 2017

Cykl audycji telewizyjnych o szkolnictwie branżowym

W dniach 5-14 czerwca i 16-21 czerwca br. zaprezentowano kilkunastominutowe reportaże telewizyjne przedstawiające wybrane zawody, których będą mogli uczyć się uczniowie m.in. w nowych szkołach branżowych.

Audycje te w pierwszej kolejności są adresowane do obecnych uczniów klas III gimnazjum, którzy stoją przed trudnym wyborem przyszłej ścieżki edukacyjnej.

Materiały przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej mają pokazać zalety szkolnictwa zawodowego i zachęcić do nauki w szkołach branżowych.

Kilkunastominutowe filmiki prezentują szkoły będące liderami edukacji zawodowej w regionie i kształcące w profesjach szczególnie poszukiwanych na lokalnym rynku pracy.

Reportaż prezentujący szkoły województwa lubuskiego