23 kwietnia 2019

„Cyfrowa majówka” – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności.

Szanowni Państwo

Ministerstwo Cyfryzacji ogłasza konkurs dla Waszych lokalnych społeczności, jakiego jeszcze nie było. Przed nami „Cyfrowa majówka”. „Cyfrowa majówka” to konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności. Do konkursu mogą się zgłosić wszyscy: całe szkoły, czy gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Oczekiwane są inicjatywy Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, przedszkoli, bibliotek, organizacji pożytku publicznego, domów kultury, strażaków, czy lokalnych przedsiębiorców. Wydarzenia należy zorganizować od 11 do 19 maja 2019 r. O jakie wydarzenia chodzi? To zależy tylko od kreatywności ich organizatorów. Gra miejska, warsztaty, pogadanka, seminarium, aplikacja internetowa, kino plenerowe, piknik cyfrowy, a nawet wyjątkowo ciekawa lekcja informatyki – to tylko kilka propozycji. Im więcej inicjatyw, tym lepiej.

Kolejna ważna informacja – wydarzenie trzeba zgłosić (to konieczne, by mieć szansę na nagrodę). To nic trudnego. Aby ułatwić Państwu pracę przygotowano prosty formularz, który ułatwia cały proces. Znajdziecie go Państwo na stronie: http://koduj.gov.pl/zglos-inicjatywe/ . Termin zgłoszenia do 19 maja. W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się – a może i nauczyło – co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Zaproście lokalnych seniorów i pokażcie im jak korzystać z poczty e-mail. Skrzyknijcie miejscowe dzieciaki i rozpocznijcie przygodę z programowaniem. Zachęćcie mieszkańców, by poopowiadali sąsiadom jak nie dać się oszukać w Internecie i na co tam uważać. A wszystko w niezobowiązującej, majówkowej atmosferze. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody.