12 września 2022

BohaterON w Twojej szkole 2022 – zaproszenie do projektu

Szanowni Państwo, Trwają zapisy dla szkół i przedszkoli do projektu BohaterON w Twojej Szkole 2022, będącego częścią VII edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię.

BohaterON w Twojej Szkole to działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży. Misją projektu jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej – szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego – w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna. W tym celu, we współpracy z metodykami i praktykami ze wszystkich poziomów nauczania tworzone są konspekty zajęć i materiały edukacyjne do wykorzystania na lekcjach historii, polskiego, wychowawczych, czy zajęciach dodatkowych.

W tym roku, wykonywane dotychczas przez uczniów, tradycyjne kartki-laurki dla Powstańców zastąpią wpisy na portalu www.dumnizpowstancow.pl – nowym, wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Każda szkoła, która weźmie udział w projekcie otrzyma dyplom uczestnictwa oraz imienne zaświadczenie dla koordynatora.

UDZIAŁ W AKCJI JEST BEZPŁATNY, A REKRUTACJA TRWA DO 2 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/iNeicCEFZGJDHvNP8

Wszystkie szczegóły dotyczące projektu dostępne są na stronie internetowej: https://bohateronwtwojejszkole.pl/zglos-placowke

Dodatkowo na nauczycieli starszych klas szkoły podstawowej (6-8) i ponadpodstawowej czeka również możliwość udziału w 4-dniowym seminarium organizowanym w Warszawie.

W programie m.in.: spotkanie ze świadkiem historii, zwiedzanie miejsc pamięci z przewodnikiem, warsztaty z aktywnych metod nauczania oraz narzędzi pomagających w efektywnym prowadzeniu lekcji. Rekrutacja trwa do 10 września 2022 r.

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 40 uczestników (2 grupy po 20 osób: I – nauczyciele ze szkół podstawowych, II – nauczyciele szkół ponadpodstawowych), którzy wezmą udział w szkoleniu. Udział w seminarium jest bezpłatny. Zapewniamy także nocleg i wyżywienie.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA SEMINARIUM: https://forms.gle/pyYf9dmY4U8adGsr9

Wszystkie szczegóły dotyczące seminarium dostępne są na stronie internetowej: https://bohateronwtwojejszkole.pl/seminarium

Załączniki

KOMUNIKAT-BOHATERON-W-TWOJEJ-SZKOLE_07.09.2022
Data: 2022-09-12, rozmiar: 136 KB
BohaterON w Twojej Szkole 2022 (2)
Data: 2022-09-12, rozmiar: 2 MB
BohaterON w Twojej Szkole 2022 (1)
Data: 2022-09-12, rozmiar: 1 MB