28 września 2021

Bo piękno na to jest, by zachwycało… kreatywnie o życiu i twórczości Cypriana Kamila Norwida”.

W związku z 200 rocznicą urodzin Cypriana Kamila Norwida, Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało  propozycję konkursu, pod nazwą „Bo piękno na to jest, by zachwycało… kreatywnie
o życiu i twórczości Cypriana Kamila Norwida”.

W taki sposób, jak piękne i różnorodne są dzieła twórcy, odwołujące się zarówno do polskiej jak i europejskiej tradycji, tak tytuł i motto konkursu, które brzmi  „Głosem narodu jest harmonia ojczysta, mieczem – jedność i zgoda, celem – prawda”, mają inspirować uczniów do stworzenia wyjątkowych projektów edukacyjnych.

24 września 2021 r. Pan Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów w trakcie konferencji w Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie przedstawił założenia i cel konkursu. Poniżej publikujemy link do tego wydarzenia :

Projekty przygotowane przez uczniów w założeniu mogą odwoływać się do wartości patriotycznych, tak istotnych dla poety, ale również mogą łączyć elementy wiedzy o literaturze i kulturze, historii, filozofii, sztuce.

Prezes Rady Ministrów objął konkurs honorowym patronatem.

Konkurs jest przeprowadzany w terminie od 24 września 2021 r. do 8 grudnia 2021 r.

Zgłoszenia do Konkursu dokonuje nauczyciel – opiekun merytoryczny projektu, do 29 października 2021 r., przesyłając na adres e-mail link do stworzonego projektu:
konkurscnorwid@ko-gorzow.edu.pl

Więcej informacji znajduje się w załączonym poniżej regulaminie:

REGULAMIN_KONKURSU_do_wysylki
Data: 2021-09-28, rozmiar: 34 KB