9 października 2013

Bezpłatne szkolenia e-learningowe dla nauczycieli informatyki

b2e buisness to educationSzanowni Państwo,

Szczeciński Technopark Pomerania zaprasza nauczycieli informatyki oraz przedmiotów ścisłych  z całej Polski do skorzystania z bezpłatnych szkoleń e-learningowych, obejmujących najpopularniejsze w branży informatycznej języki programowania – SQL, PHP, Java i JavaScript. Wiedza i umiejętności zdobyte dzięki e-kursom pozwolą Państwu nauczać technologii niezbędnych na rynku pracy IT. Będą doskonałą podstawą do pracy z uczniami zdolnymi, kołami zainteresowań i klasami informatycznymi. Zapraszamy na stronę projektu ICT B2E!

Specjalistyczne szkolenia e-learningowe dla nauczycieli z języków programowania Java, JavaScript, PHP i SQL zostały przygotowane przez wieloletnich praktyków z branży IT w ramach projektu Technoparku Pomerania „B2E – Biznes dla edukacji”. Szkolenia zawierają bogaty materiał teoretyczny i przykładowy do samodzielnej nauki. Uzupełnione są także o przewodniki metodyczne do nauczania języków programowania. Znajdują się w nich m.in. przykładowe scenariusze lekcji oraz materiały dydaktyczne użyteczne do nauki: w klasach technikum informatycznego, klasach informatycznych LO, ale także do pracy z uczniami zdolnymi i kołami zainteresowań.

Dla nauczycieli, którzy chcieliby nawiązać współpracę z praktykami, Technopark udostępnił również forum wymiany wiedzy z przedsiębiorcami branży informatycznej, na którym nauczyciele i przedsiębiorcy mogą wymieniać się informacjami,  aktualizować swoją wiedzę i konsultować problemy. Dzięki temu szkoły i przedsiębiorcy zdobywają wiedzę na temat swoich wzajemnych oczekiwań.

Szkolenia e-learningowe, materiały dydaktyczne oraz forum powstały w ramach projektu „ICT (B)usiness to(2) (E)ducation czyli modernizacja oferty kształcenia zawodowego szkół o profilu informatycznym w powiązaniu z potrzebami lokalnego/ regionalnego rynku pracy” i są całkowicie bezpłatne. Z wszystkich materiałów dydaktycznych i szkoleń mogą bezpłatnie korzystać wszyscy zainteresowani nauczyciele z całego kraju!

Zapraszamy na stronę projektu ICT B2E!