menu główne

Warsztaty filmowo-scenariuszowe w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3. Drukuj
Autor: Izabela Chrostek
czwartek, 12 stycznia 2017 12:05

filmoteka szkola14 stycznia 2017r. (sobota), w godz. 9.00 -16.00, w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w ramach programu „Wędrujący filmoznawcy Filmoteki Szkolnej”, odbędą się bezpłatne warsztaty dla nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Plan warsztatów:

• Podstawy języka filmowego:

ü  Jakie rozróżniamy wielkości planów filmowych?

ü  Czym jest ujęcie, scena, a czym sekwencja?

ü  Jak praca kamery kreuje rzeczywistość filmową?

ü  Czy są mastershot, duble i kontrplany oraz sekwencja montażowa?

• Analiza materiału filmowego pod kątem środków formalnych
  • Rozpoznawanie elementów języka filmowego w materiale filmowym
  • Scenariusz, scenopis, storyboard- ćwiczenia praktyczne

Zajęcia prowadzi Marta Matuszak, absolwentka Filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Reżyserii i Montażu warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji. Zawodowo zajmuje się scenariopisarstwem, jest laureatką konkursu scenariuszowego Script Pro 2012 oraz stypendystką PISF i Szkoły Wajdy. Od 2006 roku aktywna zawodowo w branży filmowej, pracowała jako asystent producenta i PR Manager przy takich produkcjach jak „Ja Wam pokażę!”, „Wyślę Wam kartkę”, „Carte Blanche”. Jej film dyplomowy pt. „Po kryjomu” pokazywany był w Konkursie Młodego Kina podczas 35. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/WMXuo4zlE7L4289G2

Osoba do kontaktu:

Małgorzata Miszczak

liderka Filmoteki Szkolnej
kontakt: 606 296 877, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

ZSO nr 3, ul. Warszawska 18, Gorzów Wlkp.

sio

prawo_oswiatowe