5 maja 2017

Ankieta: „Lubuscy poszukiwacze talentów”

Lubuski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza do włączenia się do Programu Wspierania Zdolności
i Talentów „Lubuscy poszukiwacze talentów”
. Głównym celem programu jest wspieranie i rozwijanie uzdolnień uczniów szkół województwa.

Wypełnij ankietę

Wczesne wykrycie oraz właściwe wsparcie rozwoju i talentów dzieci to jedno z najważniejszych zadań edukacji, a szkoła to miejsce, w którym każde dziecko powinno rozwijać swoją twórczość, aktywność i zainteresowania.

W tym celu Lubuski Kurator Oświaty opracował Program Wspierania Zdolności i Talentów „Lubuscy poszukiwacze talentów”, którego wdrożenie w lubuskich szkołach ma zapewnić nie tylko wsparcie uczniom, chcącym rozwijać swoje zainteresowania, ale także nauczycielom i rodzicom zainteresowanym profesjonalnym rozwijaniem zdolności dzieci.

Szkoły, które przystąpią do programu będą miały za zadanie opracowanie Szkolnych Programów Wspierania Zdolności i Talentów oraz systematyczne realizowanie ich założeń.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z Programem Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz do stworzenia Szkolnych Programów Wspierania Zdolności i Talentów.

Dyrektorzy szkół, które wyrażają chęć przystąpienia do Programu, proszeni są o wypełnienie ankiety.

Ankieta będzie aktywna do 31 maja 2017 r.

Załączniki:

1. Program Wspierania Zdolności Talentów „Lubuscy poszukiwacze talentów”.
  2. Zarządzenie Lubuskiego Kuratora Oświaty Nr w sprawie powołania Zespołu Wspierania Zdolności i Talentów Uczniów przy Lubuskim Kuratorze Oświaty