18 stycznia 2023

Akcja „Żonkile” w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza szkoły, biblioteki i instytucje kultury
do włączenia się do akcji Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim.

W 80. rocznicę powstania zostaną udostępnione nowe materiały edukacyjne, każdy dopasowany do potrzeb i możliwości dzieci i młodzieży w danym wieku. Ofertę wzbogacą opowiadania uznanych autorek: Katarzyny Rytych i Katarzyny Jackowskiej-Enemuo oraz film „Zdążyć przed Panem Bogiem” stworzony przez Hi-Story, a wyprodukowany przez Muzeum POLIN.

Wszystkim materiałom towarzyszą scenariusze lekcji, które ułatwią przeprowadzenie zajęć dotyczących powstania w getcie warszawskim.

Aby otrzymać materiały edukacyjne i włączyć swoją placówkę w obchody 80 rocznicy powstania w getcie warszawskim,  należy wysłać formularz zgłoszeniowy do 14 kwietnia.

Szczegóły na stronie:  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2022/12/27/akcja-zonkile-w-szkolach-bibliotekach-i-instytucjach-kultury