11 sierpnia 2022

Akcja „ESA dla OSE” – 1200 czujników smogu

W ramach projektu  „ESA dla OSE”  realizowanego przez NASK Państwowy Instytut Badawczy i KPRM, 1200 szkół z całej Polski otrzyma bezpłatne urządzenia pomiarowe do monitorowania jakości powietrza oraz będzie aktywnie uczestniczyć w projekcie ESA. Na nauczycieli czekają szkolenia, a uczniowie w ramach cyfrowej edukacji ekologicznej otrzymają dostęp do e-lekcji na platformie eduESA.

Zgłoszenia do projektu „ESA dla OSE” przyjmowane były do końca czerwca. Do akcji mogły się zgłosić szkoły z całej Polski, które korzystają z bezpiecznego i bezpłatnego internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Najbardziej aktywne placówki wzięły dodatkowo udział w grywalizacji – zorganizowały głosowanie uczniów zainteresowanych udziałem w projekcie i przygotowały kreatywne prace konkursowe. Za te zadania otrzymały dodatkowe punkty w rekrutacji!

Właśnie została opublikowana lista zwycięskich szkół. Wyniki są dostępne pod adresem: 1200 czujników – Edukacyjna Sieć Antysmogowa (nask.pl)

Lista szkół województwa lubuskiego – w załączeniu.

Kolejny etap to podpisanie umów z placówkami oraz rozpoczęcie instalacji 1200 czujników smogu na budynkach szkół. Na początku nowego roku szkolnego (do 14. 10. 2022 r.) wszystkie nowe placówki, które dołączyły do projektu w ramach akcji „ESA dla OSE”, będą wyposażone w nowy miernik jakości powietrza!

ESA dla OSE lubuskie
Data: 2022-08-11, rozmiar: 14 KB