15 lutego 2019

79. rocznica pierwszej sowieckiej masowej deportacji Polaków na Sybir

Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa uczestniczyła w obchodach 79. rocznicy pierwszej sowieckiej masowej deportacji Polaków na Sybir.  Uroczystości rocznicowe odbyły się 12 lutego br. pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu na gorzowskim Cmentarzu Komunalnym.

Obchody, z udziałem gorzowskich Sybiraków, zorganizowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp. wraz z Kołem Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, wojsko, policja, straż pożarna, Kompania Kadetów im. Zesłańców Sybiru, poczty sztandarowe.

Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty szczególne podziękowania kieruje w stronę gorzowskich szkół. Swoją obecnością uroczystość uświetnili dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie wraz z pocztami sztandarowymi szkół: Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Odzieżowych, Zespołu Szkół nr 12, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16, I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego.