14 października 2021

44. SCHOLA CANTORUM Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej im. Tadeusza Krokosa Kalisz 2022

SCHOLA CANTORUM to już 43 lata tradycji muzyki dawnej w najstarszym mieście Polski, Kaliszu. To jednocześnie rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci, młodzieży oraz innych uczestników poprzez praktyczne zapoznanie z zabytkami kultury muzycznej dawnych epok, ale także prezentacja osiągnięć i wymiana doświadczeń w dziedzinie wykonawstwa muzyki dawnej oraz inspiracja poszukiwań repertuarowych i doskonalenie poziomu wykonawczego muzyki dawnej. To również promocja polskiej muzyki dawnej i utworów polskich kompozytorów współczesnych, inspirowanych muzyką dawną oraz twórczy wypoczynek i kulturowa integracja wszystkich uczestników, które nabierają szczególnego społecznego znaczenia w niełatwym, pandemicznym okresie.

Festiwal w swojej 44. edycji uzyskuje rangę międzynarodową, a oceny konkursowych przesłuchań podejmą się wybitni specjaliści w dziedzinie muzyki dawnej.

Dla najlepszych zespołów przygotowano Grand Prix Festiwalu, Bursztynową Harfę Eola, Złote, Srebrne i Brązowe Harfy Eola, oraz wiele wyróżnień i nagród specjalnych.

44. SCHOLA CANTORUM to nie tylko zmagania konkursowe, ale również szereg imprez, wśród których ważne miejsce zajmuje pełen muzycznego uroku wieków Koncert Inauguracyjny dla Laureatów ostatniego Festiwalu, Koncert Galowy, w którym wezmą udział wszystkie zespoły, promocyjny Koncert Specjalny i koncerty dodatkowe. Całości dopełnią wykłady, warsztaty, wystawy, możliwość spotkań i konsultacji, czy też specjalny wieczór integracyjny z tańcem historycznym w tle i barwne, uroczyste spotkanie w kaliskim Ratuszu.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na stronie internetowej

www.scholacantorum.kalisz.pl w zakładce FESTIWAL.
Informacje bieżące również na stronie: http://www.facebook.com/scholacantorumkalisz.