12 marca 2018

4. edycja programu Akademia Liderów

Fundacja Świętego Mikołaja organizuje  czwartą edycję programu Akademia Liderów.

Akademia Liderów to program przeznaczony dla ambitnej młodzieży, która wykorzystując swoją wiedzę i kompetencje, chce inspirować innych do udziału w inicjatywach lokalnych. Do Akademii Liderów zgłosić się mogą osoby w wieku 16-20 lat, które mają wiele pomysłów, ale potrzebują wskazówek i wsparcia, by wdrożyć je w życie.

Rekrutacja do Akademii Liderów potrwa do 15 maja. Zgłoszenia należy przesyłać przez formularz dostępny na www.mikolaj.org.pl/akademia.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, fundacja wybierze autorów najlepszych pomysłów, których zaprosi do udziału w wakacyjnej Szkole Letniej (30 lipca – 8 sierpnia 2018 r. w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS w Jachrance k. Serocka), gdzie uczestnicy poznają tajniki zarządzania projektami. W programie m.in. indywidualne warsztaty z trenerami i edukatorami rozwoju osobistego oraz spotkania z wybitnymi gośćmi.

W trakcie Szkoły Letniej młodzi ludzie dowiadują się, jak być liderem i koordynować grupą wolontariuszy oraz poznają tajniki profesjonalnego zarządzania zadaniami. Przygotowane podczas wakacyjnego kursu projekty zostaną zrealizowane jesienią i podsumowane na koniec roku podczas Szkoły Zimowej. Każdy uczestnik otrzyma również stypendium na kolejny rok szkolny oraz certyfikat ukończenia Akademii Liderów.