25 listopada 2021

4 edycja ogólnopolskich, bezpłatnych webinarów z programowania: „Szkoła z Gigantami – Laboratorium AI”

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie, dzięki formie online dostępne jest z każdego miejsca w Polsce, a udział jest całkowicie darmowy. Akcja organizowana jest przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA i trwać będzie w terminie 29.11. – 10.12.2021 r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji, NASK, ORE oraz 50 włodarzy miast.

Zajęcia z programowania zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 9-12 oraz 13 -19 lat, podczas których uczestnicy poznają tajniki programowania Sztucznej Inteligencji w środowisku Scratch oraz projektowania stron internetowych w językach HTML, CSS i JavaScript. Część matematyczna natomiast adresowana jest w szczególności do uczniów, którzy niebawem przystąpią do egzaminu 8-klasisty. Udział w zajęciach jest całkowicie darmowy, wymagana jest jedynie rejestracja poprzez formularz zapisowy dostępny na stronie wydarzenia www.szkolazgigantami.pl.

baner Laboratorium AI