26 lutego 2019

3. Edycja konkursu plastycznego „Świat oczami młodych”

Zapraszamy młodzież w wieku 10–19 lat oraz ich nauczycieli ze szkół i domów kultury do udziału w konkursie organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską – „Świat oczami młodych”.

Konkurs nie tylko edukuje młodzież w wybranych sprawach, ale stwarza jej również możliwość wypowiedzi i dyskusji. Trzecia odsłona konkursu organizowana pod hasłem „Przywróćmy tradycyjne sady” poświęcona jest tematyce ratowania starych odmian drzew owocowych, a tym samym zwiększania różnorodności biologicznej polskiej przyrody.

Konkurs patronatami objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Uniwersyteckie Centrum Badan nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.

Trzy najlepsze prace, nazwiska ich autorów oraz nazwy placówek, z których pochodzą znajdą się na znaczkach okolicznościowych, które zostaną wprowadzone do obiegu jesienią 2019 roku.

Celem konkursu jest stworzenie projektów znaczka pocztowego, które przedstawiają sady, ze starymi odmianami drzew owocowych, uprawiane metodami ekologicznymi niepowodującymi negatywnego wpływu na środowisko, do hasła „Przywróćmy tradycyjne sady”.

Dodatkowe informacje znajdują się w załącznikach i pod adresem: www.oczamimlodych.pl

Załączniki

List
Data: 2019-02-26, rozmiar: 856 KB
Ulotka
Data: 2019-02-26, rozmiar: 2 MB
Baner
Data: 2019-02-26, rozmiar: 111 KB