26 kwietnia 2018

25. rocznica odsłonięcia Pomnika Ofiar Stalinizmu w Gorzowie Wlkp.

Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa i Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Janina Grzecznowska uczestniczyły w obchodach 25. rocznicy odsłonięcia Pomnika Ofiar Stalinizmu. Uroczystości, połączone z rocznicą kwietniowej deportacji Polaków na Syberię w 1940 roku, odbyły się 24 kwietnia br. na gorzowskim Cmentarzu Komunalnym.

Po uroczystościach, w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp., odbyło się spotkanie pomysłodawców, ofiarodawców, osób zaangażowanych w powstanie Pomnika, Sybiraków. W spotkaniu wzięli udział także dyrektorzy gorzowskich szkół współpracujących ze Związkiem Sybiraków (Zespół Szkół nr 12, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych, Zespół Szkół Gastronomicznych) oraz uczniowie. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody laureatom konkursu plastycznego „Pomnik Ofiar Stalinizmu w oczach uczniów”.