16 stycznia, 2023

16 stycznia 2023

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie ogłasza Jubileuszowy X Ogólnopolski Konkurs o ks. Stanisławie Konarskim „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny”. Celem konkursu jest przede wszystkim upowszechnianie wiedzy o dokonaniach księdza Stanisława Konarskiego, doniosłej postaci w dziejach narodu polskiego oraz rozpropagowanie wartości głoszonych przez wybitnego Polaka i odniesienie ich do czasów współczesnych. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.
16 stycznia 2023

Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami”.

„Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie” to już 12 edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie programowanie gier. W trakcie zajęć, oprócz tajników wiedzy z kodowania, przybliżony zostanie światy gier komputerowych i wideo – tych popularnych dziś wśród dzieci i młodzieży oraz tych, w które jako dzieci grali ich rodzice. Zajęcia odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach,
16 stycznia 2023

Konkurs „Poznaj Lokalnie, Promuj Globalnie” poświęcony tematyce społeczno-gospodarczej.

Instytutu Badań Edukacyjnych Centrum Analiz i Rozwoju Edukacji Obywatelskiej wraz z Kongresem 590 oraz Manufakturą Bolesławiec sp. z o.o. zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w organizowanym Konkursie „Poznaj Lokalnie, Promuj Globalnie” poświęconemu tematyce społeczno-gospodarczej.