8 września, 2022

Konkurs „Patron Roku”

IPN
Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi organizuje IX edycję ogólnopolskiego konkursu historycznego dla uczniów szkół średnich Patron Roku. Konkurs ma na celu upowszechnić wiedzę o postaci, która odegrała ważną rolę w dziejach Polski i zgodnie z uchwałą Sejmu lub Senatu RP jest w bieżącym roku patronem. Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich trzyosobowe drużyny przygotowują audycję radiową lub gazetkę szkolną poświęconą tematowi konkursu. W drugim opracowują w ciągu 48 godzin odpowiedzi na zestaw pytań otwartych.
8 września 2022

Stypendia dla uczniów na portalu MojeStypendium.pl

Szanowni Państwo, zachęcamy do zapoznania się z programem stypendialnym na portalu MojeStypendium.pl prowadzonym przez Fundacje Dobra Sieć. Znajdują się tam aktualne oferty stypendiów, konkursów i staży, po które może sięgnąć każdy, kto myśli o swoim rozwoju. Portal jest także miejscem publikacji rzetelnych artykułów o tematyce stypendialnej oraz edukacyjnej.
I co najważniejsze, korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego. Załączniki Grafika_promocyjna_Moje_Stypendium Data: 2022-09-08, rozmiar: 1 MB Notatka-prasowa_Moje_Stypendium Data: 2022-09-08,
8 września 2022

Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Dzień z życia księdza Jerzego Popiełuszki – Patrona NSZZ Solidarność”

Szanowni Państwo, Fundacja „Nasza Solidarność” serdecznie zaprasza uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych oraz wychowanków placówek kulturalno – oświatowych do udziału
w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Dzień z życia księdza Jerzego Popiełuszki – Patrona NSZZ Solidarność”. Załączniki Załącznik nr 3 - Obowiązek informacyjny Data: 2022-09-08, rozmiar: 169 KB Załącznik nr 2 - Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Data: 2022-09-08, rozmiar: 109 KB Załącznik nr 1- metryka Data: 2022-09-08,

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w województwie lubuskim

Inauguracja Roku Szkolnego 2022 2023 w Świebodzinie
1 września 2022 r. uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023 odbyła się w dwóch miejscach naszego województwa: w I Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzinie oraz w Gminnym Zespole Szkół w Dobiegniewie, która połączona była z otwarciem odrestaurowanego Muzeum Woldenberczyków. Organizatorami uroczystości byli: Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak, Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa, Starosta Świebodziński – Zygmunt Szumski, Burmistrz Dobiegniewa – Sylwia Łaźniewska oraz dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy Szkół.
8 września 2022

Konkurs „Piątka z narodowych”

6 września rozpocznie się nabór do I edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych, pt. „Piątka z narodowych”, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat polskich tańców narodowych. Popularyzacja polskich tańców narodowych, wywodzących się z kultury ludowej przybliży unikalne zjawiska kulturowe różnych środowisk i regionów. Oprócz przyśpiewek i podstawowych kroków tanecznych uczestnicy konkursu będą mogli poznać tradycje i zwyczaje regionu, z którego taniec się wywodzi. Podczas pierwszej, pilotażowej edycji uczestnicy zapoznają się z krakowiakiem.
8 września 2022

Konkurs „Solve for Tomorrow”

Firma Samsung zaprasza uczniów klasy VII-VIII szkół podstawowych, szkoły ponadpodstawowe, a także biblioteki, świetlice środowiskowe i domy kultury do udziału w drugiej edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Solve for Tomorrow. Program Solve for Tomorrow został zaprojektowany w celu zwiększenia zainteresowania przedmiotami ścisłymi, technologiami, inżynierią czy matematyką oraz sztuką (STEAM) oraz zachęcenia młodych ludzi do wykorzystania metody projektowej design thinking, z jakimi mierzą się ich lokalne społeczności. Załączniki glownekonf_1848756038 Data: 2022-09-08,

Program FLEX – rekrutacja

FLEX
Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX, wymianie kulturowej w pełni finansowanej przez Departament Stanu USA. Aktualna rekrutacja umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2023/24. Aplikować mogą uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas liceum/technikum. Finaliści będą goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju. Udział w Programie jest całkowicie bezpłatny.

Konkurs CanSat 2022/2023

Europejska Agencja Kosmiczna i Biuro Edukacji  ESERO Centrum Nauki Kopernik ogłosiły start konkursu CanSat 2022/2023, do którego zapraszają nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych. CanSat to międzynarodowy konkurs Europejskiej Agencji Kosmicznej. Polega na samodzielnym konstruowaniu symulatorów sond kosmicznych przez uczniów i uczennice oraz przeprowadzeniu za ich pomocą badań naukowych. Dzięki temu młodzież ma szansę zaangażować się w autorski projekt naukowy i inżynierski, już na etapie edukacji szkolnej.

Konkurs dla uczniów pod patronatem JM Rektora WAT

Szanowni Państwo, w imieniu Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego chcielibyśmy Państwa poinformować o ogólnopolskim konkursie na koncepcje urządzeń, przedmiotów i usług służących poprawie mobilności i bezpieczeństwa ruchu drogowego Osób
o Szczególnych Potrzebach (OSP), korzystających ze środków transportu indywidualnego, pod honorowym patronatem JM Rektora WAT. Konkurs skierowany jest do uczniów i uczennic szkół branżowych 1 i 2 stopnia, techników i liceów ogólnokształcących. Załączniki Plakat informacyjny_v1 Data: 2022-09-08, rozmiar: 481 KB Plakat informacyjny_v2 Data: 2022-09-08,
8 września 2022