10 marca, 2022

10 marca 2022

XII Międzynarodowe Sympozjum Naukowe – „Skuteczna pomoc dziecku z autyzmem – diagnoza, terapia i badania naukowe”

Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka pragnie serdecznie zaprosić do udziału w XII Międzynarodowym Sympozjum Naukowym zatytułowanym „Skuteczna pomoc dziecku z autyzmem – diagnoza, terapia i badania naukowe”. Odbędzie się ono w formie online w dniu 25.03.2022 roku w godzinach od 15:00 do 19:30. W Sympozjum wezmą udział terapeuci i naukowcy z Polski i USA zajmujący się na co dzień terapią zaburzeń rozwoju u dzieci. Udział w Sympozjum IWRD jest bezpłatny.
10 marca 2022

Nabór wniosków w ramach Programu „Aktywna tablica” w 2022 roku.

Szanowni Państwo! Informujemy, że na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki pod linkiem:
opublikowano wzory wniosków o udział w Programie „Aktywna tablica” obowiązujące w 2022 roku. Znajdziecie tam Państwo również wszelkie wymagania dotyczące realizacji zadania, wkładu własnego oraz obowiązujących terminów. Zaznaczyć należy, że do wniosku organu prowadzącego załączyć należy także poniższe dokumenty:
10 marca 2022

Informacja Lubuskiego Kuratora Oświaty dotycząca edukacji dzieci i młodzieży przybywających z Ukrainy.

Lubuski Kurator Oświaty uruchamia telefon informacyjny dotyczący edukacji dzieci i młodzieży przybywających do Polski z terenu Ukrainy. Udzielane są wskazówki i zasady przyjmowania osób do polskiego systemu oświaty. Osoby niebędące obywatelami polskimi korzystają z nauki i opieki w publicznych przedszkolach na warunkach dotyczących obywateli polskich. Dzieci i młodzież niebędąca obywatelami polskimi, podlegające obowiązkowi szkolnemu i obowiązkowi nauki korzystają z nauki i opieki w publicznych szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na warunkach dotyczących obywateli polskich. Załączniki informacja_dla_rodzicow_dzieci_przybywajacych_z_ukrainy_-_wersja_w_jezyku_ukrainskim Data: 2022-03-10,