11 stycznia, 2022

„Lekcja: Enter” – weź udział w wyjątkowym projekcie cyfrowym

Centrum Edukacji Nauczycieli Potest serdecznie zaprasza szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z obszaru województwa lubuskiego do bezpłatnego udziału w projekcie grantowym „Lubuskie z TIK” realizowanym w ramach projektu „Lekcja:Enter”. Jako wynik konkursu ogłoszonego przez Polskę Cyfrową, projekt jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Oferowane szkolenia mają na celu ułatwienie nauczycielom wprowadzenie narzędzi cyfrowych i aktywnych metod nauczania na lekcjach, zarówno zdalnych, jak i stacjonarnych. W ramach tej inicjatywy w całej Polsce zostanie przeszkolonych ponad 75 tys.

Pho3nix Active School – konkurs dla szkół podstawowych

Fundacja Pho3nix po raz drugi organizuje konkurs sportowy dla szkół pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – Pho3nix Active School. Konkurs dedykowany jest dla uczniów szkół podstawowych i jest całkowicie bezpłatny, a łączna pula nagród sięga ponad 1 000 000 złotych. Celem akcji jest zaangażowanie jak największej liczby szkół i uczniów do aktywności fizycznej i sportowego, zdrowego trybu życia. Pho3nix Active School trwa od 30 kwietnia do 15 maja 2022 roku i jest poprzedzone 3 miesiącami przygotowań.

Konkurs „uDOSTĘPniacze 2.0”

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej  w ramach Programu Dostępność Plus ogłosiło konkurs dla szkół podstawowych „uDOSTĘPniacze 2.0”. Celem Konkursu jest podniesienie świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności ruchowej lub percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.