3 stycznia, 2022

3 stycznia 2022

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Wychowawcy, Nauczyciele i Specjaliści pracujący w przedszkolach, szkołach i placówkach województwa lubuskiego

Potrzeba wsparcia psychologicznego udzielanego dzieciom, młodzieży i ich rodzinom pozostaje wciąż aktualna. Wychowankowie i uczniowie doświadczają przeróżnych trudności w zakresie zdrowia psychicznego. Nasiliły się one szczególnie w odpowiedzi na wybuch pandemii koronawirusa. Podkreślam wagę problemu oraz potrzebę budowania profesjonalnego poczucia bezpieczeństwa, komfortu i wzajemnego zrozumienia.  Z myślą niesienia pomocy dzieciom, młodzieży, rodzinom i nauczycielom proszę o indywidualne podejście, oparte o najwyższe standardy pracy pedagogicznej i psychologicznej. Szkoły i placówki są szczególnym miejscem, w którym świadczona pomoc psychologiczno-pedagogiczna w obecnych warunkach nabiera nowego znaczenia i nowej jakości.