25 listopada, 2021

25 listopada 2021

Cykl filmów „Wirtualne wizyty w zagrodach edukacyjnych”

Zagroda Edukacyjna to ogólnopolski program oświatowy mający na celu lepsze poznanie i rozumienie wsi oraz upowszechnianie wiedzy o pochodzeniu żywności. Oferta dydaktyczna zagród edukacyjnych realizowana jest w indywidualnych gospodarstwach rolnych. Zajęcia oparte są o unikatowy potencjał gospodarstwa – jego infrastrukturę techniczną, produkcję i zajęcia gospodarskie, umiejętności i doświadczenia rolników, wartości rodziny wiejskiej oraz miejscową tradycję i kulturę. Zagrody edukacyjne są alternatywnymi miejscami edukacji, w których proces kształcenia jest urozmaicany i wzbogacany przez ofertę dydaktyczną zorientowaną na praktyczne działanie,
25 listopada 2021

4 edycja ogólnopolskich, bezpłatnych webinarów z programowania: „Szkoła z Gigantami – Laboratorium AI”

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie, dzięki formie online dostępne jest z każdego miejsca w Polsce, a udział jest całkowicie darmowy. Akcja organizowana jest przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA i trwać będzie w terminie 29.11. – 10.12.2021 r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji, NASK, ORE oraz 50 włodarzy miast.
25 listopada 2021

II Ogólnopolski konkurs „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”

Wielkopolski Kurator Oświaty wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie organizują II Ogólnopolski Konkurs „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”.