15 września, 2021

15 września 2021

„XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się od 2011 roku. Następna – 11. edycja – odbędzie się 01 października 2021 roku. Jest to wielkie święto w szkole, trwające nawet kilka tygodni. Uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, a momentem kulminacyjnym jest dzień przeprowadzania egzaminów. Odbywa się on pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Następuje więc zamiana ról – dzieci stają są egzaminatorami a dorośli – egzaminowanymi. W poprzedniej edycji akcji wzięło udział 600 000 uczestników m.in.
15 września 2021

Obchody Dnia Krajobrazu

Informujemy, że z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – po raz szósty
20 października 20201 r. odbędzie się Dzień Krajobrazu – dla upamiętnienia podpisania Europejskiej Konwekcji Krajobrazu. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Otwarte krajobrazy”. Mając na uwadze, iż Konwencja traktuje krajobraz jako ważny element życia ludzi, w ramach tegorocznego święta, pragnę w sposób szczególny zainspirować społeczeństwo do docenienia wartości dostępnych na co dzień krajobrazów otwartych – przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich, pełnionych przez nie usług ekosystemowych jak również zwrócić uwagę na występujące presje i zagrożenia.