11 marca, 2021

11 marca 2021

Nowe obostrzenia w województwie lubuskim

W województwie lubuskim sytuacja epidemiczna jest szczególnie trudna, dlatego od 15 marca 2021 r. w klasach I-III szkoły podstawowej będzie obowiązywało nauczanie hybrydowe. Starsi uczniowie będą uczyć się na dotychczasowych zasadach. Nowe zasady bezpieczeństwa ogłoszone przez @MZ_GOV_PL w województwach o najwyższej liczbie zachorowań.
➡️mazowieckie – od 15 do 28 marca
➡️lubuskie – od 15 do 28 marca#edukacja #naukahybrydowa #szkoła pic.twitter.com/GOrsXE8xyx

Konkursy Przyrodnicze Puszczy Białowieskiej

Organizatorem konkursów jest portal puszcza.tv. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Klimatu i Środowiska, a projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na portalu puszcza.tv, w zakładce „KONKURSY” znajdują się regulaminy konkursów i elektroniczny formularz do zgłoszeń i wysyłania prac. Zakres i tematyka prac została dostosowana do sytuacji epidemicznej. Aby wziąć udział w konkursie nie trzeba jechać do Puszczy Białowieskiej, wystarczy chęć zdobycia wiedzy lub poznania otaczającej przyrody i porównania jej z fauną i florą występującą w Białowieskim Parku Narodowym.
11 marca 2021

Diagnoza wpływu kształcenia na odległość na proces dydaktyczny, wychowawczy i opiekuńczy w szkołach województwa lubuskiego.

Diagnoza wpływu kształcenia na odległość na proces dydaktyczny, wychowawczy i opiekuńczy w szkołach województwa lubuskiego – raport końcowy Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek województwa lubuskiego, na polecenie Lubuskiego Kuratora Oświaty, w ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznego,  wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili szereg działań m. in. przy użyciu uznanych narzędzi badawczych, których celem było określenie wpływu  kształcenia na odległość na pracę szkoły, zdefiniowanie problemów na jakie napotykali uczniowie i nauczyciele,