5 marca, 2021

5 marca 2021

Program Stypendialny Horyzonty.

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego – EFC oraz Fundacja Rodziny Staraków realizuje Program Stypendialny Horyzonty dla uczniów klas ósmych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców. Program oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w wybranych liceach i technikach.
5 marca 2021

Realizacja projektów w konkursie „Profilaktyka próchnicy zębów dla młodzieży”

ministerstwo zdrowia new
Szanowni Państwo Dyrektorzy
szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło realizację projektów wyłonionych w konkursie pn. „Profilaktyka próchnicy zębów dla młodzieży”. Wdrożenie na terenie kraju Programu edukacyjno-profilaktycznego w zakresie próchnicy zębów ma na celu wzrost wiedzy młodzieży w wieku 15-19 lat. Program zakłada podniesienie poziomu wiedzy młodzieży w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej, właściwych nawyków żywieniowych, diety oraz stylu życia jako elementów wpływających na zdrowe zęby oraz wczesnej identyfikacji próchnicy poprzez przeprowadzenie badania stomatologicznego.