24 lutego, 2021

24 lutego 2021

Konkurs na „Krótkie hasło o numerze alarmowym 112”.

lubuski urzad wojewodzki
W ramach promowania wiedzy o Europejskim Numerze Alarmowym 112 Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim ogłasza otwarty konkurs na „Krótkie hasło
o numerze alarmowym 112”. Konkurs ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy mieszkaniec województwa lubuskiego. Konkurs ma na celu promocję zasad funkcjonowania Centrów Powiadamiania Ratunkowego i numeru alarmowego 112. Załączniki Regulamin konkursu Data: 2021-02-24, rozmiar: 240 KB karta zgloszeniowa Data: 2021-02-24,
24 lutego 2021

Materiały edukacyjne do przeprowadzenia w szkołach podstawowych lekcji o tematyce związanej z funkcjonowaniem i rolą psów przewodników w życiu osób niewidomych.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uczestniczy w realizacji rządowego Programu Dostępność Plus 2018-2025, mającego na celu zapewnienie osobom o szczególnych potrzebach swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym. Jednym z ważnych elementów Działania 22. Mobilność Programu jest wdrażany przez Fundusz projekt „Budowa kompleksowego systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników oraz zasad jego finansowania”. Aby osoby niewidome mogły w pełni korzystać ze wsparcia psów przewodników, konieczne jest rozumienie roli takich psów oraz znajomość zasad zachowania wobec osoby z psem przewodnikiem przez nas wszystkich.