30 października, 2020

30 października 2020

Europejskie doskonalenie kadry kluczem do nowoczesnej edukacji w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowej Soli.

Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Nowej Soli za realizację projektu pn. Europejskie doskonalenie kadry kluczem do nowoczesnej edukacji, otrzymał nominację do prestiżowej nagrody EDUinspiracje 2020, w kategorii Edukacja szkolna. Projekt uzyskał również miano przykładu dobrej praktyki.
30 października 2020

Program LKO dla szkół podstawowych – wyniki ankiety ewaluacyjnej

Harmonogram działań realizowanych w ramach Programu LKO „Wspomaganie dyrektorów szkół podstawowych w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego nad procesem kształcenia w roku szkolnym 2019/20” przewidywał ich ewaluację z uwzględnieniem wyników egzaminu ósmoklasisty na  przełomie lipca i sierpnia 2020 r.  Sytuacja epidemiczna w kraju i czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół oraz przesunięcie terminu organizacji egzaminu spowodowało, iż ewaluacja programu realizowanego w roku szkolnym 2019/2020 została przeprowadzona w bieżącym roku szkolnym. W dniach od 2 do 9 października 2020 roku zaproszono dyrektorów szkół podstawowych województwa lubuskiego uczestniczących w Programie LKO do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej za pośrednictwem strony internetowej www.ko-gorzow.edu.pl/ankiety-ko.